Za návštěvu v okolí pobřeží Costa Blanca stojí vesničky a starodávné osady, umístěné v kopcích ve vnitrozemí provincie Alicante:

Vesnička Gata de Gorgos je centrem košíkářství a výroby nábytku a předmětů z rákosu, sítiny či bambusu. Také je známa pěstováním hroznů a mandlí. Žije v ní cca 5000 stálých obyvatel.

Krásným zážitkem bývá zastávka ve vsi Guadalest, která má pouhých 190 stálých obyvatel. Domky jsou rozprostřeny v nejvyšších partiích skalnatého terénu a je z nich krásný pohled do údolí. V obci se nachází hrad, barokní katolický kostel a různá muzea.

Guadalest

Při procházce údolím Valle del Pop se můžete zastavit ve vesnicích Lliber a Xaló (Jalon) a ochutnat místní víno. Každé sobotní ráno se zde konají středověké trhy.

Město Callosa d'En Sarria je známo svými vodopády.

Městu Elx (Elche) se také přezdívá Evropský palmový háj – to proto, že se v něm nachází sad Palmeral of Elche s více než 200 000 palem. V roce 2000 bylo toto území zapsáno na seznam UNESCO. Kromě něj stojí za návštěvu také palác Altamira, arabská pevnost La Calahorra a mnohé další památky.

Kromě vesniček a měst můžete navštívit také ostrov Tabarca, který leží jihovýchodně od města Santa Pola. Ostrov je 2 km dlouhý a cca 400 m široký. Kolem pobřeží vede cesta, kterou ho můžete obejít a vychutnávat si krásu pobřežní krajiny. Na ostrov jezdí lodě z měst Alicante, Santa Pola, Guardamar a Torrevieja.